Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com Nowa strona 2

          

ŚNIADANIE DAJE  MOC

        Dzień, 6 listopada, obchodzony był jako Dzień Śniadanie Daje Moc. W szkołach podstawowych w całej Polsce dzieci przygotowywały i jadły wspólnie przygotowane śniadanie.

Nasza szkoła przystąpiła do próby bicia ogólnopolskiego Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, w ramach programu Śniadanie Daje Moc. We wspólnej lekcji gotowania udział wzięło czterdziestu czterech uczniów klas 1-3 i jedenastu rodziców.

Uczestnicy zostali wcześniej podzieleni w zespoły. Każdy zespół miał na swoim stanowisku pracy różne produkty spożywcze. Na stołach znajdowały się m.in.: sery, jogurty, warzywa, pełnoziarniste pieczywo, chude wędliny, soki. Zadaniem uczestników było przygotowanie w zespołach pysznego śniadania, które później wspólnie zjedli.

Potrawy, jakie wykonał każdy zespół: twarożek z warzywami, smaczne kanapki z wędliną i serem oraz owocowe szaszłyki. W przygotowaniu śniadania dzieciom pomagali  rodzice.

Jak wiecie, śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jest pierwszym posiłkiem po wielu godzinach snu. Dlatego potrzebujemy go zaraz po przebudzeniu, aby rozpocząć dzień pełni sił i energii.

Niestety, nie wszystkie dzieci je jedzą. Mamy nadzieję, że wspólna lekcja gotowania przyczyni się do jedzenia śniadania.

Produkty do przygotowania śniadania zostały sfinansowane z funduszu Rady Rodziców.

Pamiętajcie! Śniadanie Daje Moc!!!    

Koordynator projektu: Monika Nowak

----------------------------------------

RAJD POŻEGNANIE LATA

     W dniu 3.10.2015 klasa III A integracyjna wzięła udział w rajdzie „Pożegnanie lata" zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym.
Trasa rajdu wiodła leśnymi ścieżkami około 6 km do punktu czerpania wody w Godzięcinie.
      W miejscu zakończenia rajdu, przy kiełbaskach i ognisku wszystkie grupy prezentowały swoje piosenki, my zaśpiewaliśmy "jak dobrze nam zdobywać góry..."
      Nie brakowało atrakcji również podczas wędrówki. Dzieci spotkały zaskrońca i przeprowadziły go szczęśliwie na drugą stronę drogi. Był też kret, ale bez oznak życia, na szczęście nie próbowano go reanimować. Grupa świeżo po nauce o warstwach lasu zdecydowała, że powinien być włączony do ściółki leśnej i tam też pozostał. Dzieci były bardzo dzielne i zostały zaproszone na kolejny rajd, który odbędzie się już wiosną. 

    zdjęcia

-----------------------------------------

 

III PRÓBA POBICIA REKORDU W RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ.

          Dnia 16.10.2015r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli  się do Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Resuscytacji-Krążeniowo-Oddechowej". Tak wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zaangażowaliśmy się w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jesteśmy szkołą która  uczestniczy w  programie "Ratujemy i Uczymy Ratować".  Przez pół godziny, 277 uczniów wykonywałlo resuscytację. Rekord został pobity!!!!!.  W roku 2013 wzięło udział 83 111 osób w tym roku udział zadeklarowało 88 444 osób. Szczegółowe dane zostaną podane na stronie WOŚP.

         Na zakończenie  uczniowie klasy drugiej i trzeciej otrzymali podręczne apteczki ufundowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

                          Koordynator: Monika Nowak

      Zdjęcia

-----------------------------------------    

IV EDYCJA AKCJI EKOLOGICZNEJ

„STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY”

1.     IV edycja akcji „Stań po Zielonej Stronie Mocy” rozpoczęła się 1 października 2015r. i będzie trwać do 15 czerwca 2016r.

2.     Przedmiotem zbiórki odpadów są: płyty CD/DVD/Blu-ray/, baterie, zużyte telefony komórkowe, pakowania po płytach CD/DVD/Blu-ray, kasetach magnetowidowych/kasetach magnetofonowych, ładowarki, kable, przedłużacze, piloty od urządzeń elektronicznych, dyski twarde, urządzenia MP3, discmany, walkmany.

---------------------------------------------------------------

KONKURS LITEROWANIA WRZESIEŃ 2015

      
Dnia 25 września z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole jak co roku odbył się konkurs literowania. Wzięło w nim udział 40 uczniów z klas III-VI. Klasy III reprezentowało aż 12 uczniów, z klas IV zgłosiło się 15 uczniów, z klas V 9 oraz tylko 4 uczniów klas VI. Wszyscy uczniowie losowali wyraz i musieli go przeliterować w języku angielskim w jak najszybszym czasie. Z każdą błędnie przeliterowaną literę jury doliczało "karne" 3 sekundy. Większość uczestników literowała bezbłędnie, choć zdarzały się pomyłki.
Klasy III były reprezentowane przez 12 uczniów. W tej grupie wiekowej wygrał uczeń klasy III c klasy Franciszek Szał, który uzyskał doskonały czas 5,69 sekundy. Drugie miejsce przypadło uczennicy tej samej klasy Amelii Drabik, która przeliterowała wylosowany wyraz w 6,79 sekundy. Trzecie miejsce zdobyła Agata Gębik z klasy III a, której przeliterowanie wyrazu zajęło 8,53 sekundy.
Najliczniej przybyli właśnie uczniowie klas IV. W tej kategorii wiekowej zwyciężyła Maja Nowacka z wynikiem 4,40 sekundy, druga była Zuzanna Bartosik z tej samej klasy z czasem 6,23, a trzecie miejsce przypadło Amelii Zielińskiej z klasy IV c, która osiągnęła czas 6,69 sekundy.
Rewelacyjnie spisali się uczniowie klasy Va. Alicja Moroz zwyciężyła w kategorii klas V i jednocześnie osiągnęła najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników konkursu. Czas Ali to 3,53 sekundy . Drugie miejsce zdobyła Jagoda Florek z tej samej klasy uzyskując 3,60 sekundy, a trzeci był Karol Judziński z klasy Va z wynikiem 3,63 sekundy.
Najmniej licznie przybyli uczniowie klas VI, było ich tylko czworo. W tej grupie konkurencja była więc najmniejsza. Najszybciej literowała swój wyraz uczennica klasy VI a Dominika Tomczak, która uzyskała tylko 4,78 sekundy. Drugi wynik uzyskał Hubert Zbroja z klasy VI b - 11,41, natomiast trzecie miejsce przypadło Wiktorii Zarembie z klasy VI a za wynik 20,20 sekundy.
Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci słowników polsko - angielskich, długopisy, książki, zestawy kreatywne oraz fiszki z przydatnymi słówkami angielskimi. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe zakładki. Konkurs przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze, pomimo tremy, która towarzyszyła uczestnikom. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, a szkole za ufundowanie nagród i czekamy na przyszłorocznych uczestników.

Organizatorzy
Tomasz Twaróg
Dorota Judzińska - Szpyra

-----------------------------------------

Zestaw podręczników  szkolnych na rok szkolny 2015/16

 Zestaw podręczników

------------------------------------------------statystyka

0 acrobat adobe download reader Adobe Photoshop CS5 Extended cheap price adobe photoshop cs 5 installshields tuner 6.0 for adobe acrobat Adobe Contribute CS5 cheap price adobe acrobat pdf files documents view adobe acrobat reader plugin Adobe Dreamweaver CS5 cheap price 7.0 acrobat adobe standard software training,video tutorials,Adobe training