Nowa strona 2

POZNAJCIE HARNASIA

Podczas naszych wizyt w Tarze poznawaliśmy historie życia podopiecznych schroniska. Bardzo poruszyła nas historia Harnasia. Posłuchajcie. W 2001 pojawiła się informacja, że do rzeźni trafić ma źrebak rasy wielkopolskiej, który ma niespełna rok. Maluch nie zdążył jeszcze poznać życia, jednak jego właściciel uznał, iż kulejący koń na nic mu się nie przyda. Rozpoczęła się walka z czasem – ogłoszono zbiórkę pieniędzy na wykupienie źrebaka. Jego historia tak poruszyła wszystkich, że na koszt wykupu złożyły się czterdzieści dwie osoby, w tym aktorzy i dziennikarze. W nowym domu Harnaś poczuł się tak kochany i bezpieczny, że przestał kuleć.

Teraz My wszyscy pomagamy Harnasiowi.

Zaczęło się tak:

Na dyskotekach andrzejkowych, co roku odbywały się zbiórki karm dla zwierząt ze schroniska TARA.

Każdy włączał się do tej zbiórki z wielkim zaangażowaniem.

W tym roku na dyskotece andrzejkowej oprócz karmy zbieraliśmy pieniądze. Dzięki Waszej hojności skarbona pomieściła około 280 zł. Te pieniądze zostały przekazane na utrzymanie Harnasia. W TYM ROKU SZKOLNYM MY UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BRZEGU DOLNYM ADOPTOWALIŚMY KONIA ZE SCHRONISKA TARA HARNASIA.

Oto dowód na to.....

Harnaś zaprasza Nas do siebie do Tary. Będzie mu miło, gdy go odwiedzicie.

HARNAŚ czeka na Was i liczy na Waszą pomoc.

---------------------------------------------

INFORMACJE DLA RODZICÓW

DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH:

Ferie zimowe w roku szkolnym 2014/15 rozpoczynają się 19 stycznia i trwają do 30 stycznia. W tym czasie opiekę dla dzieci z oddziałów przedszkolnych organizuje Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzegu Dolnym. Rodzice proszeni są o przekazanie informacji na temat czasu pobytu dzieci w SP 1 (dni i godzin) do wychowawców tutejszej szkoły.

----------------------------------------------------

ZABAWA NOWOROCZNA 14.01.2015 (ŚRODA)

KLASY 1- 3  I ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

GODZINA 1230- 1430

Obiad od 1130 (oddziały przedszkolne, klasy 1-3)

Uczniowie dojeżdżający korzystają w tym dniu z ostatnich odwozów przed godziną 1500

KLASY 4 - 6

GODZINA 1600- 1900

----------------------------------------------------

INFORMACJE O PRACY SZKOŁY PODSTWOWEJ NR 6 W BRZEDU DOLNYM:

Sekretariat:

Telefon: 713199911, 713199180

Czynny od godziny: 800 - 1500.

Świetlica szkolna:

Czynna w godzinach od 630- 1600 .

Nauczyciele świetlicy pełnią opiekę nad uczniami dojeżdżającymi, dziećmi z oddziałów przedszkolnych oraz uczniami klas 1- 6.

Pielęgniarka szkolna:

Gabinet czynny dla uczniów cały tydzień od godziny 800 do 1500.

-----------------------------

statystyka