Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com Nowa strona 2

REKRUTACJA 

rok szkolny 2017-2018

 

Karta zgłoszenia do klasy 1.

Wniosek dla dziecka do przedszkola.

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Oświadczenie

Informacja Dyrektora SP6 o wolnych miejscach.

Zarządzenie nr 12 - Szkolna Komisja Rekrutacyjna.

Zarządzenie nr 13 - Terminy rekrutacji.

Zarządzenie nr 14 - Kryteria naboru.

-----------------------------------------------------------------

 

REFORMA EDUKACJI

    DOBRA SZKOŁA _broszura

     MAPA DROGOWA REFORMY EDUKACJI

     SZKOŁA PO ZMIANIE

 

 

-------------------------------------------------

INFORMACJA DLA RODZICÓW

NOWE DZWONKI

Nowe dzwonki

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Kalendarz

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY

Organizacja pracy szkoły w rok. 2016/17

 

--------------------------------------------

KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

konkurs wiedzy religijnej

------------------------------------------------

Śniadanie Daje Moc

          Z największą przyjemnością pragnę poinformować, że Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania został pobity przez polskich uczniów 6.11.2015 r. w ramach programu Śniadanie Daje Moc.

          6778 uczestników – to nowy Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, ustanowiony w ramach programu Śniadanie Daje Moc. Ten niesamowity wyczyn należy do polskich uczniów ze szkół podstawowych, które 6 listopada 2015 roku pokazały całemu światu swój ogromny entuzjazm dla zdrowego odżywiania i codziennego jedzenia śniadania.

My też mamy w tym swój udział !!!

Gratuluję Wszystkim Uczestnikom!

Monika Nowak

 ---------------------------------------------------

Bal karnawałowy

 

            W ostatni piątek stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu Dolnym bawili się na zorganizowanym przez Radę Rodziców balu karnawałowym. W tym roku dzięki uprzejmości i, jak to określiła jedna z nauczycielek, „złotemu sercu” dyrektora Piotra Smelkowskiego, zabawa odbyła się auli Powiatowego Zespołu Szkół „ Ossolińczyk”. Po raz kolejny pieczę nad imprezą powierzyliśmy Pani Aleksandrze Cholajdzie-Miłkowskiej i jej podopiecznym z Wolontariatu Szkolnego Powiatowego Zespołu Szkół.

 

            Już od samego rana grupy dzieci z oddziałów przedszkolnych dziarsko maszerowały w stronę budynku PZS. Na miejscu czekali na nich uczniowie liceum i gimnazjum, którzy sprawnie i szybko pomogli znaleźć szatnię, salę do przebrania się w  strój karnawałowy, ośmielali dzieci cukierkami i zachęcali do zabawy na pięknie przyozdobionej sali tanecznej.

 

            Systematycznie, w ustalonym porządku, do auli nadciągali uczniowie klas 1-3. Wkrótce sala zapełniła się postaciami ze znanych bajek i filmów- rycerzami, królami, Zorro, przeróżnym postaciami z sagi „Gwiezdnych wojen”, księżniczkami, wróżkami, elfami. Zrobiło się bajkowo, kolorowo, tajemniczo. Rodzice – ukłon dla Was za pomysłowość!

 

            Na sali ustanowione były stoiska do malowania twarzy i skręcania balonów, na scenie zasiadł zespół operatorów sprzętu muzycznego, wolontariuszki zachęcały dzieci do zabawy, do śpiewania, do skakania. Każda klasa przygotowała w swoim zakresie słodki poczęstunek, przekąski i przegryzki, którymi dzieci chętnie się posilały w przerwie. O napoje zadbała Rada Rodziców, o cukierki Pan Artur M. Kawą i herbatą częstowały nas nauczycielki PZS. Balony i wszystkie artykuły dekoracyjne podarowała nam Pani dyrektor Zofia Kupczak.

 

            Uczniowie klas 4-6 swoją zabawę rozpoczęli o godz. 16. Frekwencja nie była duża, lecz Ci, którzy przyszli wspaniale odtwarzali układy taneczne zumby i makareny, naśladując wyświetlane na ekranie grupy taneczne.

           

            Po raz kolejny doświadczyliśmy wielkiej życzliwości i bezinteresowności.  Od uczniów dla uczniów. Od tych starszych dla młodszych. Od jednej społeczności szkolnej dla innej. Opanowaliśmy mury PZS, było głośno, ale wszystko w atmosferze radości, ciepłego słowa, cierpliwości. Młodsze dzieci oszołomione stały w holu szkoły i spoglądały wysoko, wysoko w górę, dziwiąc się, że przez dach widać niebo. Zafascynowane były karykaturami postaci pedagogów wywieszonymi na ścianach korytarza. Nikt nas nie poganiał, nie zakazywał, nie przepędzał. Młodzi ludzie pomagali nosić kurtki, napoje, prowadzili schodami w górę i w dół, pilnowali kluczy, byli wszędzie i zawsze skłonni do pomocy.  

           

            W organizację balu zaangażowało się mnóstwo osób – dyrektorzy i nauczyciele obydwu szkół, uczniowie, rodzice. To dzięki Wam i Waszej wrażliwości mogliśmy po raz kolejny dać dzieciakom poczucie, że są dla nas ważne, że takie zwyczajne dobro ludzkie jeszcze istnieje, że trzeba być otwartym na innych. Dziękujemy Wam wszystkim!!!

           

           

                        Rada Rodziców

---------------------------------------------------

 Szkolny konkurs recytatorski Pegazik

    Konkurs odbył się 30 listopada o godzinie 1000. Wzięło w nich udział 29 uczniów. Zostali oni przesłuchani i ocenieni wg następujących kryteriów:

·        dobór repertuaru do wieku,

·        oryginalność wyboru,

·        staranna wymowa, prawidłowa artykulacja,

·        interpretacja, modulowanie głosem, właściwe tempo,

·        bezbłędne opanowanie pamięciowe,

·        oryginalność występu, odczucia słuchaczy.

W skład komisji oceniającej wchodziły: dyrektor Zofia Kupczak i polonistka Grażyna Czarnecka. Po podliczeniu przyznanych punktów i dyskusji, wyłoniona została lista zwycięzców konkursu:

I miejsce – Gabriel Sówka z klasy VI a - uzyskał 30 punktów   

II miejsce – Aleksandra Wiśniewska z klasy V c - 28 punktów

II miejsce – Dominika Tomczak z klasy VI a - 28 punktów

III miejsce - Martyna Barecka z klasy VI a - 27 punktów

IV miejsce - Mateusz Czarny z klasy V c - 26 punktów

IV miejsce - Anna Krawczuk z klasy VI b - 26 punktów

   Uczniowie, którzy zajęli od I do IV miejsca w szkolnych eliminacjach, reprezentować będą szkołę w drugim etapie konkursu recytatorskiego „Pegazik” w kategorii klas IV - VI.

    Nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną zakupione za pieniądze otrzymane od Rady Rodziców. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 100 złotych.

------------------------------------------------

ANDRZEJKI

           W piątkowy wieczór, 27 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka Andrzejkowa. Tradycją już jest, że biletem wstępu na zabawę jest cegiełka w postaci karmy dla zwierząt ze schroniska Tara. Odkąd Harnaś stał się naszym szkolnym adoptowanym dzieckiem dyskoteka Andrzejkowa połączona jest również ze zbiórką pieniędzy na jego utrzymanie.

            Najwcześniej rozpoczęli zabawę uczniowie z klas I-III, później na salę wkroczyli uczniowie starszych klas. Na sali gimnastycznej czekały na dzieci niespodzianki- był kącik do wróżenia z kuli, namiot do wróżenia z kart i dłoni, a w bezpiecznym miejscu – stanowisko do lania wosku, rzecz jasna przez klucz. Rada Rodziców zakupiła 14 kg cukierków, którymi częstowały się dzieci.     Organizację dyskoteki w tym roku powierzyliśmy Wolontariatowi  Szkolnemu Powiatowego Zespołu Szkół „ Ossolińczyk” pod dowództwem Aleksandry  Cholajdy - Miłkowskiej. Młodzież z wielkim zapałem zaangażowała się w przygotowanie i poprowadzenie całej imprezy. Dziewczyny w strojach wróżek przepowiadały przyszłość, panowie z niezwykłym przejęciem pomagali dzieciom lać wosk i odczytywać znaczenie powstałych figur. Wodzirejki prowadziły zabawę taneczną, uczyły tańców, a DJ-je wyszukiwali co żwawsze utwory.  Dzieci z młodszych klas zaskoczyły wszystkich gibkością i siłą głosu przy słowach piosenki śpiewanej przez króla Juliana „ Wyginam śmiało ciało”. Starsi uczniowie, nieco onieśmieleni nową formułą dyskoteki, z upływem czasu również dali się wciągnąć w zabawę. Dwaj uczniowie – Szymon Kril z klasy IV B  i Seweryn Dziadosz z klasy IV A stoczyli widowiskową bitwę na taniec.

            Podczas imprezy zebrano kilkadziesiąt opakowań suchej karmy dla psów i kotów, puszek, warzyw, które wkrótce uczniowie zawiozą do schroniska Tara oraz – uwaga- 414,40 zł dla Harnasia. Dziękujemy my i dziękują Wam zwierzaki!!! One dobrze wiedzą, że mogą na Was liczyć!!!

            Również serdeczne podziękowania składamy Oli i jej Wolontariuszom. Niesamowita grupa młodych i niezwykle przyjaznych ludzi, otwartych, pełnych wigoru i chęci społeczników – to taka rzadkość w dzisiejszych czasach. Jesteście wspaniali, pięknie Wam dziękujemy!!!

 

            Do następnych Andrzejek- a może Harnaśków?

Rada Rodziców

------------------------------------------------

ŚNIADANIE DAJE  MOC

        Dzień, 6 listopada, obchodzony był jako Dzień Śniadanie Daje Moc. W szkołach podstawowych w całej Polsce dzieci przygotowywały i jadły wspólnie przygotowane śniadanie.

Nasza szkoła przystąpiła do próby bicia ogólnopolskiego Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, w ramach programu Śniadanie Daje Moc. We wspólnej lekcji gotowania udział wzięło czterdziestu czterech uczniów klas 1-3 i jedenastu rodziców.

Uczestnicy zostali wcześniej podzieleni w zespoły. Każdy zespół miał na swoim stanowisku pracy różne produkty spożywcze. Na stołach znajdowały się m.in.: sery, jogurty, warzywa, pełnoziarniste pieczywo, chude wędliny, soki. Zadaniem uczestników było przygotowanie w zespołach pysznego śniadania, które później wspólnie zjedli.

Potrawy, jakie wykonał każdy zespół: twarożek z warzywami, smaczne kanapki z wędliną i serem oraz owocowe szaszłyki. W przygotowaniu śniadania dzieciom pomagali  rodzice.

Jak wiecie, śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jest pierwszym posiłkiem po wielu godzinach snu. Dlatego potrzebujemy go zaraz po przebudzeniu, aby rozpocząć dzień pełni sił i energii.

Niestety, nie wszystkie dzieci je jedzą. Mamy nadzieję, że wspólna lekcja gotowania przyczyni się do jedzenia śniadania.

Produkty do przygotowania śniadania zostały sfinansowane z funduszu Rady Rodziców.

Pamiętajcie! Śniadanie Daje Moc!!!    

Koordynator projektu: Monika Nowak

----------------------------------------

RAJD POŻEGNANIE LATA

     W dniu 3.10.2015 klasa III A integracyjna wzięła udział w rajdzie „Pożegnanie lata" zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym.
Trasa rajdu wiodła leśnymi ścieżkami około 6 km do punktu czerpania wody w Godzięcinie.
      W miejscu zakończenia rajdu, przy kiełbaskach i ognisku wszystkie grupy prezentowały swoje piosenki, my zaśpiewaliśmy "jak dobrze nam zdobywać góry..."
      Nie brakowało atrakcji również podczas wędrówki. Dzieci spotkały zaskrońca i przeprowadziły go szczęśliwie na drugą stronę drogi. Był też kret, ale bez oznak życia, na szczęście nie próbowano go reanimować. Grupa świeżo po nauce o warstwach lasu zdecydowała, że powinien być włączony do ściółki leśnej i tam też pozostał. Dzieci były bardzo dzielne i zostały zaproszone na kolejny rajd, który odbędzie się już wiosną. 

    zdjęcia

-----------------------------------------

 

III PRÓBA POBICIA REKORDU W RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ.

          Dnia 16.10.2015r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli  się do Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Resuscytacji-Krążeniowo-Oddechowej". Tak wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zaangażowaliśmy się w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jesteśmy szkołą która  uczestniczy w  programie "Ratujemy i Uczymy Ratować".  Przez pół godziny, 277 uczniów wykonywałlo resuscytację. Rekord został pobity!!!!!.  W roku 2013 wzięło udział 83 111 osób w tym roku udział zadeklarowało 88 444 osób. Szczegółowe dane zostaną podane na stronie WOŚP.

         Na zakończenie  uczniowie klasy drugiej i trzeciej otrzymali podręczne apteczki ufundowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

                          Koordynator: Monika Nowak

      Zdjęcia

-----------------------------------------    

IV EDYCJA AKCJI EKOLOGICZNEJ

„STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY”

1.     IV edycja akcji „Stań po Zielonej Stronie Mocy” rozpoczęła się 1 października 2015r. i będzie trwać do 15 czerwca 2016r.

2.     Przedmiotem zbiórki odpadów są: płyty CD/DVD/Blu-ray/, baterie, zużyte telefony komórkowe, pakowania po płytach CD/DVD/Blu-ray, kasetach magnetowidowych/kasetach magnetofonowych, ładowarki, kable, przedłużacze, piloty od urządzeń elektronicznych, dyski twarde, urządzenia MP3, discmany, walkmany.

---------------------------------------------------------------

KONKURS LITEROWANIA WRZESIEŃ 2015

      
Dnia 25 września z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole jak co roku odbył się konkurs literowania. Wzięło w nim udział 40 uczniów z klas III-VI. Klasy III reprezentowało aż 12 uczniów, z klas IV zgłosiło się 15 uczniów, z klas V 9 oraz tylko 4 uczniów klas VI. Wszyscy uczniowie losowali wyraz i musieli go przeliterować w języku angielskim w jak najszybszym czasie. Z każdą błędnie przeliterowaną literę jury doliczało "karne" 3 sekundy. Większość uczestników literowała bezbłędnie, choć zdarzały się pomyłki.
Klasy III były reprezentowane przez 12 uczniów. W tej grupie wiekowej wygrał uczeń klasy III c klasy Franciszek Szał, który uzyskał doskonały czas 5,69 sekundy. Drugie miejsce przypadło uczennicy tej samej klasy Amelii Drabik, która przeliterowała wylosowany wyraz w 6,79 sekundy. Trzecie miejsce zdobyła Agata Gębik z klasy III a, której przeliterowanie wyrazu zajęło 8,53 sekundy.
Najliczniej przybyli właśnie uczniowie klas IV. W tej kategorii wiekowej zwyciężyła Maja Nowacka z wynikiem 4,40 sekundy, druga była Zuzanna Bartosik z tej samej klasy z czasem 6,23, a trzecie miejsce przypadło Amelii Zielińskiej z klasy IV c, która osiągnęła czas 6,69 sekundy.
Rewelacyjnie spisali się uczniowie klasy Va. Alicja Moroz zwyciężyła w kategorii klas V i jednocześnie osiągnęła najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników konkursu. Czas Ali to 3,53 sekundy . Drugie miejsce zdobyła Jagoda Florek z tej samej klasy uzyskując 3,60 sekundy, a trzeci był Karol Judziński z klasy Va z wynikiem 3,63 sekundy.
Najmniej licznie przybyli uczniowie klas VI, było ich tylko czworo. W tej grupie konkurencja była więc najmniejsza. Najszybciej literowała swój wyraz uczennica klasy VI a Dominika Tomczak, która uzyskała tylko 4,78 sekundy. Drugi wynik uzyskał Hubert Zbroja z klasy VI b - 11,41, natomiast trzecie miejsce przypadło Wiktorii Zarembie z klasy VI a za wynik 20,20 sekundy.
Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci słowników polsko - angielskich, długopisy, książki, zestawy kreatywne oraz fiszki z przydatnymi słówkami angielskimi. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe zakładki. Konkurs przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze, pomimo tremy, która towarzyszyła uczestnikom. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, a szkole za ufundowanie nagród i czekamy na przyszłorocznych uczestników.

Organizatorzy
Tomasz Twaróg
Dorota Judzińska - Szpyrastatystyka

0 acrobat adobe download reader Adobe Photoshop CS5 Extended cheap price adobe photoshop cs 5 installshields tuner 6.0 for adobe acrobat Adobe Contribute CS5 cheap price adobe acrobat pdf files documents view adobe acrobat reader plugin Adobe Dreamweaver CS5 cheap price 7.0 acrobat adobe standard software training,video tutorials,Adobe training